Hubertus 2016

W dniu 12.11.2016 r. na terenie leśnictwa Nowaszyce gm. Mieleszyn odbyło się polowanie hubertowskie członków naszego koła.

Prowadzącymi polowanie byli koledzy Daniel Dobrzykowski – Łowczy oraz Rafał Dobrzykowski.  Przed rozpoczęciem polowania w obecności wszystkich myśliwych Prezes Koła Rafał Kozłowski przyjął od kolejnej w historii koła diany – Kingi Borowskiej oraz od myśliwego Dariusza Borowskiego uroczyste ślubowanie.

Następnie Łowczy przeprowadził szkolenie z zasad bezpieczeństwa na polowaniach zbiorowych.

W trakcie polowania pozyskano dwa byki jelenia, łanię jelenia, byka daniela, dwie łanie daniela, dwa cielaki daniela, trzy dziki oraz sarnę – kozę. Królem polowania został kolega Paweł Poterski, który pozyskał dwa byki jelenia, I v-ce królem kolega Tomasz Narowski pozyskując łanię jelenia i sarnę – kozę, II v-ce królem kolega Wojciech Borowski, który pozyskał byka daniela. Tak pięknego pokotu, którym obdarzyli nas św. Hubert i knieja, nie było już od lat.

Na zakończenie polowania  w obecności myśliwych koleżanka Kinga Borowska, kolega Dariusz Borowski oraz kolega Dariusz Bembnista, który gościnnie podczas polowania pozyskał dzika, zostali zgodnie z obyczajem pasowani przez Prezesa Koła Rafała Kozłowskiego na rycerzy Św. Huberta i przyjęci do grona myśliwych.